Szare maski antysmogowe do biegania

4,6 z 32304 opinii
Smog to nic innego jak pyły, spaliny i dwutlenek węgla, które kumulują się w postaci chmury zawieszonej w powietrzu. Powstaje ona na skutek zanieczyszczeń przemysłowych, spalin samochodowych czy nawet używania niewłaściwego paliwa do ogrzewania budynków. Powietrze, którym oddychamy nigdy nie jest wolne od zanieczyszczeń, ale przyjmuje się, że jeśli wartości toksyn przekraczają ustanowione normy organizm ludzki nie jest w stanie się z nich oczyścić samodzielnie. Osoby aktywne, czynnie uprawiające wysiłek na powietrzu, które w okresie grzewczym trudno nazwać „świeżym”, są kilkakrotnie bardziej narażone na negatywne skutki wdychania zanieczyszczeń. W trakcie treningu biegowego metabolizm i oddech przyspieszają zwiększając wentylację płuc oraz usprawniając rozprowadzanie tlenu i substancji odżywczych w organizmie – jest to stan fizjologiczny, który pozwala sprostać podjętemu wysiłkowi. Niestety w sytuacji, gdy w powietrzu zawieszony jest smog taka reakcja oznacza, że do dróg oddechowych przedostaje się więcej niebezpiecznych związków. Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie wśród osób aktywnych stworzono maski antysmogowe, które rozwiązują problem wdychania zanieczyszczeń podczas uprawiania biegów. Są to produkty wyspecjalizowane dla konkretnych grup odbiorców, które można dobrać z uwzględnieniem aktualnego stanu powietrza, zaawansowania, wieku, wzrostu i wagi i potrzeb. Maska składa się z odpowiednio wyprofilowanej muszli, zaworów i filtra. Kształt nadany muszli pozwala na uzyskanie wolnej przestrzeni między twarzą a filtrem. Najistotniejsze są jednak same filtry, które umożliwiają oczyszczenie wdychanego powietrza ze szkodliwych substancji. Ten element maski jest zwykle wymienny i producenci zalecają użytkowanie jednego przez okres miesiąca, ale jego rzeczywisty „termin przydatności” zależy od czasu roboczego, stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz konserwacji. Uzupełnieniem całego układu są zawory odprowadzające wydychany dwutlenek węgla i wilgoć, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Zatrucie składowymi smogu objawia się pogorszeniem samopoczucia, bólem głowy, częstszymi zachorowaniami, a przy regularnej ekspozycji w dłuższym okresie zwiększa się ryzyko chorób dróg oddechowych, układu krążenia (w tym serca), a także nowotworów. Warto więc się przed nim zabezpieczyć.

Filtry

Tylko oferty

Cena

-

Kolor

$$_Usuń filtr

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Te produkty zmienią Twoje samopoczucie na lepsze. Samo zdrowie! Poprzednie Następne

Te produkty zmienią Twoje samopoczucie na lepsze. Samo zdrowie!

Badacze przeanalizowali działanie produktów, które nie dość, że nie szkodzą figurze, to dodatkowo pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Oto kilka przykładów.

Bodymanager - rewolucja na rynku aplikacji fit Poprzednie Następne

Bodymanager - rewolucja na rynku aplikacji fit

Jedno, bardzo funkcjonalne i proste w obsłudze narzędzie, które łączy siły specjalistów związanych z branżą fitness. Najnowsza aplikacja Bodymanager ułatwia współpracę pomiędzy dietetykami, trenerami i fizykoterapeutami.

4 najskuteczniejsze masaże - zmniejszamy obwody! Poprzednie Następne

4 najskuteczniejsze masaże - zmniejszamy obwody!

Restrykcyjna dieta i wysiłek fizyczny, to sprawdzone sposoby na wyrzeźbienie sylwetki. Nie są jednak jedyne. Jeśli chcesz skutecznie zgubić parę centymetrów, a przy okazji ujędrnić i uelastycznić skórę, to skorzystaj z masaży.

Joga pomaga w walce z depresją? Poprzednie Następne

Joga pomaga w walce z depresją?

Tak wynika z najnowszych badań. Pacjenci cierpiący na depresję, którzy uprawiają jogę są w stanie zmniejszyć objawy nawet o połowę!

Sposób na odchudzanie — 3 typy metaboliczne. Którym jesteś Poprzednie Następne

Sposób na odchudzanie — 3 typy metaboliczne. Którym jesteś

Mówimy: “każdy człowiek jest inny”, “nie ma dwóch takich samych osób” — nie zdajemy sobie sprawy, że dotyczy to także odchudzania. Każdy organizm to indywidualność, która funkcjonuje według swoich zasad. Typy metabolizmu powstały dzięki połączeniu wiedzy z zakresu medycyny, biologii, chemii i psychologii organizmu i mówią nam o tym, co powinniśmy jeść. Czy wiesz, jaki sposób na odchudzanie wybrać?

Maska antysmogowa - przegląd najlepszych modeli Poprzednie Następne

Maska antysmogowa - przegląd najlepszych modeli

Wysoki poziom stężenia pyłów zawieszonych PM 2,5 negatywnie wpływa na zdrowie. W drodze do pracy, podczas biegania czy zwykłego spaceru warto stosować maskę antysmogową, która bardzo skutecznie zatrzymuje wszystkie szkodliwe substancje. Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze modele. Zadbaj o swoje płuca!

Maski antysmogowe - opinie

Тебя никогда здесь не было / You Were Never Really Here (2017) BDRemux 1080p | RUS Transfer | Лицензия | Acapulco, cuerpo y alma | Lalo Rios