Systemy operacyjne

4,5 z 56139 opinii
Każdy ktoś choć troszkę zna się na komputerach, wie, że najpopularniejszym systemem operacyjnym jest Windows. W różnorakich odsłonach. Dla tych osób jednak, dużym zaskoczeniem będzie fakt, że na Ceneo znajdziemy ponad dwa tysiące rodzajów systemów operacyjnych! Komputer bowiem, nie zawsze musi posiadać popularnego Windowsa.

Bo choć Windows wciąż jest bardzo popularny (a na Ceneo można kupić go w wersji XP, Vista, Server, oraz numerycznych 7 i najnowszego 8), to istnieje aż tysiąc siedemset alternatywnych wersji w systemie Linux. Do tego dochodzą jeszcze systemy na sprzęt Apple, czyli na coraz popularniejsze komputery MAC. I choć wydaje się, że przykładowy Windows 7 jest tylko jeden – na Ceneo zobaczymy ile jest jego rodzajów (32 lub 64 bitowe, w wersji OEM lub BOX, Home Premium, Ultimate lub Professional).

Jak wybrać odpowiedni system? Przede wszystkim trzeba zastanowić się, jakie mamy oczekiwania wobec komputera, jakie wymagania sprzętowe oraz ile pieniędzy chcemy przeznaczyć. Jeśli nie jesteśmy biegli w tej tematyce, dobrze jest wybrać system popularny, co do którego, nawet w razie awarii, łatwo znajdziemy rozwiązanie problemów. Wybór systemu jest istotny z jednego punktu widzenia, wszystkie pozostałe elementy (gry, programy, aplikacje) musimy dopasowywać później właśnie pod system operacyjny.

Systemy Operacyjne

Tylko oferty

Cena

Producent

Wersja

Model

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

TEST: Windows 10 Poprzednie Następne

TEST: Windows 10

Jak sprawuje się nowy system Microsoftu? Wiele osób zastanawia się czy warto już teraz zainstalować "dziesiątkę" na swoich maszynach. Microsoft gruntownie zmienił strategię strategię dotyczącą swojego flagowego produktu. W Redmond uznali że dotychczasowa polityka wydawnicza kolejnych wersji systemu powodowała zbyt dużą dywersyfikację wśród użytkowników okienek. Czy lepiej poczekać kilka miesięcy aż system dojrzeje w pełni? Aby pomóc niezdecydowanym, przedstawiamy najważniejsze nowości oraz wady i zalety nowego Windowsa. Przeczytaj nasz test!

Systemy operacyjne - opinie

Mike & Molly | Hot MILF Alexis Fawx | 2019-02-13 | Sprachauswahl Update